В центральній частині міста Хуст розташований Хустський краєзнавчий музей. Він заснований у 1963 році як громадський історико-краєзнавчий музей. Засновником та першим директором музею був Олекса Іванович Рущак. Експозиція музею була розміщена в пристосованому приміщенні та нараховувала близько тисячі експонатів.
Враховуючи значимість діяльності музею, особливо у справі збереження матеріальної та духовної спадщини Хустщини, Міністерство культури УРСР постановою від 10 травня 1967 року присвоїло Хустському історико-краєзнавчому музею звання «Народний музей».
З року в рік зростала важливість музею як осередку культури міста, збільшувалася кількість експонатів. Все це вимагало розширення його експозиційних площ. Було прийнято рішення про будівництво окремого приміщення для музею. Значна кількість коштів для будівництва була зібрана на суботниках а також з добровільних внесків громадян міста.
В 1980 році «Народний музей» був перетворений у Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею. Відкриття нового приміщення музею відбулося 30 вересня 1981 року.
В 1999році Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею передано до Управління культури молоді та спорту Хустської міської ради.
Сьогодні Хустський краєзнавчий музей знаходиться у сучасній триповерховій будівлі. Експозиція музею нараховує близько 2000 експонатів, значна частина яких є оригінальними. В залах музею можна побачити побутові речі, посуд, народний одяг, що характеризує самобутній розвиток нашого краю.
На території міста знаходяться і руїни Хустського замку ХІ–ХІІ ст.
У музеї зберігаються експонати, які свідчать про буремну історію замку. Найбільш цікаві з них – це статуетка богині Шакті, та двох мавпочок, що належали монголо-татарам, які пройшли по території нашого краю у 1241 році, але Хустський замок, після тривалої облоги, взяти так і не змогли.
Також оригінальною є символічна карта Європи періоду І-ї світової війни на якій країни світу зображені у вигляді тварин.
У 2004 році до святкування 65-річчя проголошення незалежності Карпатської України в музеї було відкрито зал «Карпатської України», адже наше місто у далекому 1939 році було столицею незалежної держави – Карпатської України.
В музеї можна придбати краєзнавчу літературу, путівники та листівки. Крім того, індивідуальні та групові відвідувачі мають можливість замовити екскурсію по місту та району.
Экспозиция Хустского краеведческого музея размещена в шести залах современного здания в центре города. 2,5 тыс. экспонатов рассказывают об истории края. Есть отделы природы и общей истории, картинная галерея. Особый интерес вызывает экспозиция об истории Карпатской Украины, столицей которой некоторое время был город Хуст. Сотрудники музея проводят экскурсии по городу и окрестностям.